Заява
Соціологічної асоціації України

Соціологічна асоціація України вважає за необхідне зазначити, що грубе попрання владою принципів демократії, нехтування правами і свободами громадян, елементарними нормами моралі, неувага до громадської думки не могли не призвести до її глибокої кризи і закономірного краху.

Про необхідність прислухатися до громадської думки, в тому числі людей, які вийшли на Євромайдан, Правління Соціологічної асоціації України наголошувало у своєму зверненні до В. Ф. Януковича від 10 грудня 2013 року. Це звернення, як і всі інші, залишилося не почутим. Драматичне розгортання подій призвело до кривавих протистоянь січня-лютого 2014 року.

Ми глибоко приголомшені загибеллю невинних людей. Висловлюємо глибоке співчуття їхнім рідним і близьким, вимагаємо прозорого та справедливого розслідування і суворого покарання вбивць та тих, хто віддавав злочинні накази.

Перемога Майдану, за яку заплачено таку високу ціну, відкриває перед Україною можливість становлення демократичного, справедливого, морального суспільства, ствердження сили закону замість закону сили. Ми підтримуємо курс на створення такого суспільства, на захист суверенітету і цілісності України.

Маємо підкреслити, що демократичний розвиток будь-якої сучасної держави неможливий без регулярного моніторингу громадської думки на основі професійних соціологічних досліджень, наукової експертизи управлінських рішень, соціальних програм і проектів, підвищення соціологічної культури представників влади та громадян.

Соціологічна спільнота України відчуває всю відповідальність за об’єктивність, актуальність і високий рівень досліджень усього кола гострих проблем суспільства, за конструктивну взаємодію соціологів, управлінців всіх щаблів державного управління, місцевого самоврядування та представників громадянського суспільства.

Ми готові й надалі підтримувати курс на демократизацію влади, формування засад її прозорості та соціальної відповідальності, курс на розвиток справедливого суспільства.

Звертаємо також увагу Верховної Ради України, що прийняття всіх законів має готуватися з урахуванням громадської думки, а прийняттю дискусійних законів має передувати кампанія з роз’яснення цих законів населенню і формування позитивного ставлення до них.

В. Бакіров – Президент Соціологічної асоціації України;

віце-президенти САУ – О. Куценко (Київ), Л. Сокурянська (Харків), Н. Черниш (Львів);

члени Правління, комісій, науково-дослідних комітетів, керівники регіональних відділень САУ: О. Балакірєва (Київ), Л. Білоконь (Миколаїв), В. Ворона (Київ), Л. Герасіна (Харків), А. Горбачик (Київ), В. Городяненко (Дніпропетровськ), Є. Головаха (Київ), М. Гоманюк (Херсон) Е. Гугнін (Запоріжжя), О. Дейнеко (Харків), В. Євтух (Київ), Н. Коваліско (Львів), Л. Кондратик (Луцьк), І. Кононов (Луганськ), Р. Куртсеїтов (Сімферополь), О. Личковська (Одеса), А. Лобанова (Кривий Ріг), Л. Ляпіна (Миколіїв), О. Мазурик (Донецьк), К. Михайльова (Харків), Б. Нагорний (Луганськ), А. Ніколаєвська (Харків), В. Ніколенко (Дніпропетровськ), В. Паніотто (Київ), О. Панькова (Донецьк), А. Пелін (Ужгород), В. Подшивалкіна (Одеса), В. Полторак (Дніпропетровськ), С. Романенко (Одеса), І. Рущенко (Харків), О. Стегній (Київ), Л. Хижняк (Харків), В. Хмелько (Київ), С. Хобта (Луганськ), О. Ходус (Дніпропетровськ), Н. Цимбалюк (Київ), С. Шандрук (Тернопіль), А. Шатохін (Умань), С. Щудло (Дрогобич), А. Яковенко (Луганськ), Ю. Яковенко (Київ), С. Яремчук (Чернівці).


26 лютого 2014року
Ця заява є відкритою. Під нею можуть підписатися усі бажаючі члени САУ

Про нас
 Довідка про асоціацію
Правління
Регіональні відділення
Індивідуальні члени
Почесні члени
Комісії
Молодіжний сектор САУ
Контактна інформація
 
Актуальна інформація
Новини
Архів новин до 2018 року
Архів новин до 2013 року
Конференції, семінари
Гранти
З'їзди
Конгрес САУ
Засідання
Соціологічна література
Український соціологічний журнал
Конкурс на кращу монографію та підручник з соціології
Соціологічна освіта
Комісія з соціології Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України
 
Нормативно-правові документи
Поточна документація
Статут САУ
Кодекс соціолога
Указ Президента України
 
Акредитація
Положення про акредитацію
Акредитовані організації