17-19 жовтня 2013 року. ІІ Конгрес Соціологічної асоціації України. Підсумки

У кожної науки є події, після яких її представники – вчені та аспіранти, теоретики та емпірики – довго обговорюють наслідки цих подій: інформаційні, соціальні, інтелектуальні, методологічні. Саме такою подією для української соціології може стати ІІ Конгрес Соціологічної асоціації України, який проходив 17-19 жовтня 2013 року в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна «Соціологія та суспільство: взаємодія в умовах кризи».

І Конгрес САУ, що відбувся чотири роки тому, також проходив у Харкові, за відгуками став видатною подією у житті вітчизняного соціологічного співтовариства.

На Конгрес було подано біля 600 заявок на індивідуальну участь, 24 заявки на проведення секційних засідань, 10 заявок на «круглі столи», семінари, засідання соціологічного клубу Соціореаліті. Два пленарні засідання, що викликали підвищену цікавість, містили виступи вчених з Харкова, Москви, Санкт-Петербургу, Києва, Будапешту. В цілому географія Конгресу була вражаючою. Серед його учасників були представники всіх соціологічних центрів України, вчені з Росії, Білорусії, Польщі, Литви, Словенії, Німеччини, Індії, Турції, Казахстану, Австрії, Угорщини.

Учасники Конгресу представили свої наукові досягнення як у формі тез (шістсотсторінковий збірник тез, здається, відображає всі сучасні галузі та досягнення соціології), так і у формі статей, що опубліковані у збірнику наукових праць «Методологія, теорія та практика соціологічного аналізу сучасного суспільства» (випуск 19).

Особливу увагу учасників Конгресу привернула доповідь на першому пленарному засіданні фундатора радянської соціології, науковця зі світовим іменем Володимира Олександровича Ядова. Зазначені ним у доповіді проблеми трансформації радянських суспільств були обговорені на засіданні «круглого столу» «Теоретичні проблеми дослідження суспільств, що трансформуються», який викликав величезний інтерес як українських, так і зарубіжних учасників Конгресу.

Коротка інформація щодо роботи секцій та «круглих столів» II Конгресу САУ.

Про нас
 Довідка про асоціацію
Правління
Регіональні відділення
Індивідуальні члени
Почесні члени
Комісії
Молодіжний сектор САУ
Контактна інформація
 
Актуальна інформація
Новини
Архів новин до 2018 року
Архів новин до 2013 року
Конференції, семінари
Гранти
З'їзди
Конгрес САУ
Засідання
Соціологічна література
Український соціологічний журнал
Конкурс на кращу монографію та підручник з соціології
Соціологічна освіта
Комісія з соціології Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України
 
Нормативно-правові документи
Поточна документація
Статут САУ
Кодекс соціолога
Указ Президента України
 
Акредитація
Положення про акредитацію
Акредитовані організації