Школа соціолога-практика – 2013. Підсумки

ФотозвітЗ 17 по 21 червня 2013 року у мальовничому центрі України - місті Умані Черкаської області проводилася Школа соціолога-практика «Соціологічне забезпечення регіональної соціальної політики: можливості та інструменти», організаторами якої були Соціологічна асоціація України, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна та Уманський національний університет садівництва.

Специфіка цієї школи полягала в тому, що вперше її слухачами були очільники та співробітники соціологічних служб обласних державних адміністрацій та обласних рад, тобто ті, хто реалізує одну з головних функцій соціології – практично-політичну, забезпечуючи органи влади необхідними для прийняття управлінських рішень соціологічною інформацією.

На урочистому відкритті роботи Школи у стінах Уманського університету садівництва її учасників привітали заступник голови Уманської міської ради Петро Паєвський, заступник голови Уманської районної державної адміністрації Сергій Рогальский, перший проректор Уманського національного університету садівництва Іван Мостов’як, віце-президент Соціологічної асоціації України Людмила Сокурянська.

Слухачі репрезентували усі регіони України, прибувши з Вінниці, Донецька, Житомира, Запоріжжя, Кіровограду, Луганська, Луцька, Миколаїва, Хмельницького, Херсону, Черкас, Умані. Лекторами Школи – дослідниками та академічними вченими з Харкова, Одеси, Київа, Львова – було проведено вісім майстер-класів з актуальних питань розвитку сучасної соціологічної науки, методології та методів соціологічних досліджень.

Глибоким та, як завжди, яскравим був майстер-клас застурпника директора Інституту соціології НАНУ професора Євгена Головахи «Роль соціологічного моніторингу у підвищенні ефективності регіональної соціальної політики».

Пізнавальною, доступною для сприйняття та емоційно наповненою була лекція завідувача кафедри гуманітарних та соціально-психологічних наук Дніпропетровського університету економіки та права імені Альфреда Нобеля, директора Центру соціологічних та політичних досліджень та технологій «СОЦІОПОЛІС» професора Володимира Полторака «Спеціальні соціологічні методи в електоральних дослідженнях», яка викликала особливу увагу та цікавість у спеціалістів в області державного управління.

Важливу та складну як для дослідження, так і для управління проблему поставила професор кафедри прикладної соціології ХНУ імені В.Н. Каразіна Лариса Хижняк, що запропонувала майстер-клас на тему «Вплив соціальної допомоги та соціальних послуг на якість життя пенсіонерів: соціологічний вимір».

Велику зацікавленість учасники Шоли проявили до співпраці з Віктором Сусаком, який майстерно та дуже грунтовно розповів про методи проведення та аналізу даних соціологічних досліджень з проблем ідентичності та лояльності.

Традиційно грунтовний та насичений корисною для слухачів інформацією був майстер-клас завідувача кафедри соціології ХНУ імені В.Н. Каразіна, професора Людмили Сокурянської на тему «Специфіка соціологічних досліджень проблем освіти та студентської молоді». У ході цього майстер-класу слухачі були ознайомлені з результатами численних соціологічних проектів з проблем життєдіяльності сучасної вищої школи, реалізації державної освітньої політики тощо, а також з інструментарієм деяких цих досліджень.

Глибоким, чітко структурованим та змістовним був майстер-клас директора центру «Соціальний моніторинг», кандидата соціологічних наук Дмитра Дмитрука, який збагатив слухачів конкретними емпіричними даними, рекомендаціями до проведення соціологічних досліджень та застосування різноманітних технік та технологій.

Його логічно доповнив емпірично орієнтований майстер-клас кандидата соціологічних наук, заступника директора Інституту соціальних наук ОНУ імені І.І. Мечникова Світлани Романенко «Обробка та аналіз даних соціологічних досліджень», в якому одеська дослідниця послідовно, доступно та змістовно розкрила для слухачів Школи підготовки, проведення, обробки та інтерпретації даних соціологічного дослідження.

Нарешті, майстер-клас Олександра Голікова, в якому аналізувався та описувався метод експрес-опитування та його можливості в соціологічному забезпеченні соціальної політики, репрезентував слухачам один з найбільш успішних методів, який вони зможуть використовувати у своїй практичній роботі.

Учасники Школи в Умані не лише плідно працювали, але й активно відпочивали. Цікавою і насиченою була культурна програма: екскурсії містом Умань, одним з фермерських хазяйств Черкащини, Софіївським дендропарком. По закінченню Школи учасники роз’їхалися збагачені знаннями та досвідом, переповнені позитивними враженнями від перебування у славетному місті Умань.

Із враженнями слухачів про роботу Школи соціолога-практика можна ознайомитися на сторінці Facebook.Фотозвіт

Про нас
 Довідка про асоціацію
Правління
Регіональні відділення
Індивідуальні члени
Почесні члени
Комісії
Молодіжний сектор САУ
Контактна інформація
 
Актуальна інформація
Новини
Архів новин до 2018 року
Архів новин до 2013 року
Конференції, семінари
Гранти
З'їзди
Конгрес САУ
Засідання
Соціологічна література
Український соціологічний журнал
Конкурс на кращу монографію та підручник з соціології
Соціологічна освіта
Комісія з соціології Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України
 
Нормативно-правові документи
Поточна документація
Статут САУ
Кодекс соціолога
Указ Президента України
 
Акредитація
Положення про акредитацію
Акредитовані організації