30 травня 2012 року. Підсумки ІХ Міжнародної наукової конференції «Молодіжна політика: проблеми та перспективи»

Під такою назвою щороку навесні кафедра правознавства, соціології та політології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка проводить Міжнародну науково-практичну конференцію. 18-19 травня 2012 р. відбувся вже дев'ятий такий науковий форум. Співорганізатори конференції – Соціологічна асоціація України та Управління у справах сім’ї та молоді Львівської обласної держадміністрації.

До Франкового університету прибули науковці з цілої України та із-за кордону (всього 110 учасників, серед яких: 23 доктори наук, професори, 58 кандидатів наук, доцентів, а також викладачі, аспіранти, здобувачі, студенти). Найчисельнішим на конференції було представництво науковців- соціологів. У конференції взяли участь відомі вчені з провідних наукових установ Києва, Харкова, Луганська, Одеси, Сум, Дніпропетровська, Керчі, Львова, Рівного, Тернополя, Івано-Франківська, Ужгорода, Республіки Польща (Краків, Сєдльце, Перемишль, Жешів, Раціборг та ін.) і Російської Федерації (Москва). Учасником конференції був директор Державного інституту сімейної та молодіжної політики МОНМСУ Андрій Мішин, який відзначив, що у Дрогобичі проводиться наймасштабніша в Україні конференція з молодіжної проблематики.

А розпочалося усе із вітань не тільки на адресу учасників конференції, а й колективу кафедри правознавства, соціології та політології Франкового університету, який святкував свій 10-літній ювілей. З вітальними словами звернулися: проректор з науково-педагогічної роботи Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка проф. Юрій Кишакевич, який зачитав наказ ректора про відзначення грамотами та подяками викладачів кафедри, та заступник міського голови міста Дрогобича Тарас Метик. Заступник начальника Управління у справах сім’ї та молоді ЛОДА Андрій Добрянський зачитав подяку від керівництва області колективу кафедри за внесок у розвиток молодіжної політики регіону.

З нагоди ювілею кафедри надійшло вітання від Президента Соціологічної асоціації України, ректора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна проф. Віля Бакірова, який відзначив внесок кафедри у розвиток вітчизняної соціологічної науки та освіти, її активну міжнародну співпрацю та побажав нових досягнень.

Ще багато теплих слів та щирих побажань почули кафедрали від колег з різних навчальних закладів – Московського гуманітарного університету, Вищої школи економіки, Ягеллонського університету, Прикарпатського національного університету ім. В.Н.Стефаника, Рівненського гуманітарного університету, Національного університету «Львівська політехніка», Інституту держава і права ім. В. М. Корецького НАН України, Одеського національного університету ім. І. Мечнікова, Одеського національного педагогічного університету ім. Г.Сковороди, а бібліотека кафедри суттєво поповнилася цінними науковими виданнями.

На пленарному засіданні конференції з доповідями виступили: Директор державного інституту сімейної і молодіжної політики МОНМС Андрій Мішин «Пріоритетні напрями стратегії реформ і модернізації України: нові можливості для державної молодіжної політики»; проф. Національного дослідницького університету «Вища школа економіки» (РФ), PhD Манчестерського університету Валерій Лєдяєв «Зарубіжний досвід вивчення влади у локальних співтовариствах та можливості його застосування в постсоціалістичних державах»; директор Інституту соціології Ягеллонського університету проф. Маріан Незгода «Проблеми з молоддю: рефлексія соціолога»; проф. Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, провідний науковий співробітник Інституту соціології НАН України Валентин Тарасенко «Соціологічна діагностика молодіжної політики: теоретико-прикладний аспект, доцент кафедри правознавства, соціології та політології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, докторант кафедри соціології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Світлана Щудло «Якість вищої освіти в оцінках студентів».

Учасники конференції продовжили роботу у двох секціях: “Політико-правові аспекти молодіжної політики та формування громадянської ідентичності” та “Освітні та духовно-культурні аспекти молодіжної політики”. Варто відзначити цікаві та дискусійні виступи соціологів проф. Віталія Онищука (Одеса), доц. Ірини Шеремет (Харків), доц. Віктора Савки (Львів), проф. Даріуша Вояковського (Краків), проф. Мацея Гітлінг (Жешів), проф. Володимира Горбатенка (Київ), доц. Ірини Мірчук (Дрогобич), д-ра Славоміра Солецького (Перемишль), викл. Віталія Біскупа (Тернопіль), викл. Вікторії Рюль(Ужгород), доц. Наталії Уманець (Львів), доц. Наталії Ігнатолі (Ужгород), асп. Катерини Котеленець (Луганськ), асп. Богданни Гвоздецької (Дрогобич), асп. Інни Мотунової (Луганськ), асп. Ганни Ліштован (Луганськ), д-ра Пьотра Длугостя (Жешів) та ін.

На заключному засіданні було підбито підсумки роботи конференції, зроблено висновки, підготовлено резолюцію конференції для Управління у справах сім’ї та молоді ЛОДА та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Учасники конференції висловили надію, що сучасна наукова думка не залишиться поза увагою практиків, соціальних організацій, які працюють у сфері формування та реалізації молодіжної політики. Роботу конференції учасники визнали продуктивною та засвідчили високий рівень її підготовки та проведення

Вагомим результатом наукового форуму стало видання до початку його роботи капітальної за обсягом (більше 53 д.а.) наукової збірники статей під такою ж назвою «Молодіжна політика: проблеми та перспективи» (науковий редактор С.А. Щудло), яка об’єднала 86 статей.

На завершення конференції мала місце і культурна програма. Цього року учасникам конференції була запропонована захоплююча екскурсія на Скелі Довбуша поблизу с. Бубнище. Ця подорож дозволила продемонструвати гостям зі східних, південних регіонів України, Росії та Польщі прекрасний наш Карпатський край та гостинність українців.

Світлана ЩУДЛО,
кандидат соціологічних наук, доцент,
голова Дрогобицької філії Соціологічної асоціації України
Фотозвіт


Про нас
 Довідка про асоціацію
Правління
Регіональні відділення
Індивідуальні члени
Почесні члени
Комісії
Молодіжний сектор САУ
Контактна інформація
 
Актуальна інформація
Новини
Архів новин до 2018 року
Архів новин до 2013 року
Конференції, семінари
Гранти
З'їзди
Конгрес САУ
Засідання
Соціологічна література
Український соціологічний журнал
Конкурс на кращу монографію та підручник з соціології
Соціологічна освіта
Комісія з соціології Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України
 
Нормативно-правові документи
Поточна документація
Статут САУ
Кодекс соціолога
Указ Президента України
 
Акредитація
Положення про акредитацію
Акредитовані організації